Szlaki rowerowe w Rakoniewicach

szlaki gminy rakoniewice

Szlaki rowerowe gminy Rakoniewice

Do rakoniewickich szlaków rowerowych podchodziłem dwa razy. Po raz pierwszy wybrałem się tam na początku sierpnia. Drugi raz na koniec września. W pierwszym podejściu przejechałem szlak koloru czerwonego w całości oraz dużą część tras koloru niebieskiego. W drugim… całą resztę 😉

szlaki rowerowe rakoniewice

Jazda po Rakoniewicach była okazją do zaliczenia jednego noclegu na dziko. Trzeba przyznać, że śpiąc w ten sposób odczuwałem pewien niepokój. Jednakże poza chrumkającym dzikiem kluczącym w nocy wokół mojego namiotu, nic nie przerwało mojego snu. Drugą noc zaliczyłem na polu biwakowym nad Jeziorem Kuźnickim. Tej nocy trochę zmarzłem. Nie ma też co się temu dziwić, mój system spania w tym dniu to klasycznie folia NRC na dół, na to cienka mata i letni śpiwór, nakryty kolejnym letnim. Trochę kombinowane jednak (bez drugiego śpiwora), latem spokojnie się sprawdzało. Jednakże, planując w tym roku kolejne biwaki będę musiał zmierzyć się z koniecznością zakupu zimowego śpiwora i porządnego materaca.

szlaki rowerowe rakoniewice

Rakoniewickie szlaki mają łącznie ok. 120 km. długości. Biegną drogami asfaltowymi i ubitymi szutrami na których zdarzają się mocno zapiaszczone odcinki. Podzielone są na trzy kolory (niebieski, czerwony i zielony), tworząc siatkę połączeń którą możemy dowolnie modyfikować. Ponadto, są bogato wyposażone w infrastrukturę turystyczną. Na ich trasie czekają na nas niewielkie wiaty z ławo-stołami wraz z często ustawioną przy nich mapą szlaków.

Rakoniewice szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe gminy Rakoniewice. Gdzie warto się zatrzymać?

Zainteresowanych odwiedzeniem Rakoniewickich szlaków odsyłam na stronę Urzędu Gminy z której można pobrać mapki z przebiegiem szlaków.

Rakoniewice szlaki rowerowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *