Szlaki rowerowe gminy Dopiewo

szlaki rowerowe gmina dopiewo

Szlaki rowerowe gminy Dopiewo

Przygodę ze szlakami rowerowymi gminy Dopiewo zacząłem w połowie grudnia. Kiedy wyjeżdżałem z domu było jeszcze ciemnawo, drogi przykrywała cienka warstwa śniegu. Póki nie stopniał, na asfalcie było dosyć ślisko i czułem się mało komfortowo. Jazdę szlakiem rozpocząłem w Konarzewie, tam też ją zakończyłem bo szlak, tak jak lubię, ma formę pętli.

szlaki rowerowe gmina dopiewo

Szlak rowerowy po gminie Dopiewo to 40-sto kilometrowa trasa która posiada dwa łączniki (w kolorze niebieskim i zielonym z nimi wydłuża się do około 60 km). Szlaki łącznikowe dają bardzo fajną możliwość modyfikacji długości czy trasy przejazdu.

Szlaki rowerowe gminy Dopiewo – najciekawszy odcinek

W moje ocenie najciekawszą część szlaku stanowi odcinek z Konarzewa do Dąbrówki (przez m.in. Żarnowiec i Zborowo). Przebiega on tam na przemian drogami asfaltowymi (o niewielkim natężeniu ruchu) jak i gruntowymi. Jest bardzo malowniczy przy Jeziorze Niepruszewskim, piękną okolicą są również lasy w okolicy Dąbrówki. Na tej części szlaku rowerowego warto zatrzymać się przy źródełku przed Żarnowcem, kąpielisku nad Jeziorem Niepruszewskim, jak i odwiedzić miejsca upamiętniające pomordowanych w trakcie II Wojny Światowej, znajdujące się przy szlaku pomiędzy Pokrzywnicą a Dąbrówką.

Pozostała część szlaku (z Dąbrówki przez Palędzie i Gołuski do Konarzewa) była dla mnie mało atrakcyjna. Po pierwsze odniosłem wrażenie, że na tym odcinku szlak jest słabiej wyznakowany, po drugie wiódł mało atrakcyjnymi terenami.

Dla zainteresowanych pozostawiam ślad GPS z przebiegiem szlaku. Plik (na telefonie) otworzycie za pomocą programu GPX Viewer.

Natomiast jeśli lubicie przejażdżki po Wielkopolskim Parku Narodowym, to polecam Wam mapę szlaków i tras rowerowych po Wielkopolskim Parku Narodowym. 

szlaki rowerowe gmina dopiewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *