Szlak rowerowy im. Jana Pawła II po gminie Komorniki

Szlak rowerowy im. Jana Pawła II po gminie Komorniki

Szlak rowerowy im. Jana Pawła II po gminie Komorniki, to pętla rowerowa o długości 26 km, ukazująca ciekawe miejsca tejże gminy. Za początek pętli możemy przyjąć Komorniki, z których ścieżka prowadzi dalej do: Wir, Łęczycy, Jarosławca, Rosnówka, Szreniawy i z powrotem do Komornik. Pętla prowadzi w dużej mierze drogami gruntowymi i jest dobrze oznakowana.

Szlak rowerowy im. Jana Pawła II po gminie Komorniki. Gdzie warto się zatrzymać?

– Most Żydowski w Komornikach – zasadniczo miejsce w którym most był. Historyczna konstrukcja została wyburzona w 2017 roku w związku z budową nowej drogi. W chwili obecnej znajduje się tam tablica ze zdjęciem i opisem pierwotnej konstrukcji.
– Kościół św. Floriana w Wirach –
bardzo ładna, ponad stuletnia, budowla.
– Plaża przy Jeziorze Jarosławieckim – 
latem bardzo oblegana, co do zasady, strzeżona.
– Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie – bardzo duże i pełne eksponatów muzeum.Z racji jego wielkości na wizytę w muzeum, musicie zaplanować co najmniej pół dnia.
– Mauzoleum Bierbaumów – zwiedzanie zajmie Wam najwyżej kilkanaście minut, z jego szczytu roztacza się piękny widok na okolicę. Mauzoleum powstało około 1880 r., w jego murach złożono trumny rodziny Bierbaumów. Po 1945 r. mauzoleum zostało splądrowane, a szczątki Bierbaumów przeniesione do mogiły obok wieży. Po II wojnie światowej wokół mauzoleum dochodziło do egzekucji, jednakże do dnia dzisiejszego nie podjęto prób odnalezienia miejsc pochówków zamordowanych tu osób. Dla zainteresowanych pozostawiam ślad GPS (plik KML) z przebiegiem szlaku. Plik otworzycie za pomocą programu GPX Viewer.

Jeśli lubicie wędrówki po Wielkopolskim Parku Narodowym, to prawdopodobnie zainteresuje Was również mapa szlaków po WPN. 

bezdroża szlaku żółtego im. Jana Pawła II po gminie Komorniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *